Projeler Granada Luxury Beach

Granada Luxury Beach

-

- Advertisment -

Granada Luxury Beach

Birbirinden şık 10 farklı doğaltaş Serkaya Madencilik ustalığıyla buluştu, göz alıcı bir güzellik ortaya çıktı.

 M3a9106 1s 2

‘Tatil’ denilince sadece Türkiye’de değil, dünyada akla gelen ilk adreslerden biri… Mavi ile yeşilin alabildiğine uzandığı cennet koyları, güneşi ve havasıyla bir turizm başkenti… Antalya’dan söz ediyoruz tabii ki. Antalya’nın insana huzur veren havasından derin bir nefes çekiyor ve bu cennetin en modern ilçesi Alanya’ya gidiyoruz. Avsallar Turizm Merkezi’ne… Tatil anlayışına yeni bir soluk kazandırmak amacıyla kurulan Granada Luxury Beach Otel’in kapısından içeri giriyoruz.

Serkaya Madencilik imzası

Dışarıdan bakıldığında adeta mavi-beyaz bir dünyayı andırıyor otel… Kasım 2018’de inşaatına başlandığını ve kısa bir sürede tamamlanarak Haziran 2019’dan itibaren Türk Turizmi’ne hizmet vermeye başlayan otel, adeta mavi-beyaz bir dünyayı andırıyor. 10 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen tesisin, 382 odası bulunuyor. Granada Luxury Beach Otel, Bora Mimarlık’tan Nuri Bora’nın imzasını taşıyor. Doğaltaş seçimi ve uygulamalarında ise Serkaya Madencilik kalitesi gözümüze çarpıyor.

20 bin metrekarede 10 farklı taş

Dile kolay, tam 20 bin metrekarelik doğaltaş uygulamasıyla süslenmiş Granada Luxury Beach… Sadelikle şıklığın buluştuğu otelde, tam 10 farklı doğaltaşın birbiriyle dans edercesine uzandığını görüyorsunuz. Projenin ana taşı olarak Serkaya Bej ve Toros Black öne çıkıyor. Bu iki taşın bir çok noktada Golden Tobacco ile tamamlandığını söylemek mümkün. Ön bilgileri aldıktan sonra otelin ayrı ayrı noktalarına göz gezdiriyor ve kendimizi doğaltaşın büyüsüne kaptırıyoruz.

Lobide Serkaya Bej hakimiyeti

Lobiler, otellerin kartviziti gibidir. Sizi karşılar, ihtişamıyla büyüler, etkisi altına alır. Tam da Granada Luxury Beach’te olduğu gibi. Otelin lobisinde Serkaya Madencilik’in kendi ürettiği Serkaya Bej’in hakimiyeti göze çarpıyor. Lobinin girişine yerleştirilen CNC çalışması, göz alıcı bir güzelliğe sahip. Serkaya Bej’e, Toros Black ve Golden Tobacco’nun eşlik etmesiyle ortaya çıkan uyuma insan şapka çıkartıyor. Bu şıklığın, CNC uygulamasının tam ortasında yer alan heykeller ve piyano ile tamamlandığını görüyoruz.

Resepsiyon ve barda onyx ışıltısı

Lobinin en göz alıcı noktalarından biri de resepsiyon masası. Serkaya Bej’in uzandığı zemin, resepsiyon masasının duvarlarına döşenen onyxlerle birleşince harika bir uyum sağlanmış. Brezilya’dan ithal edilen ve resepsiyon masasının ön bölümüne yerleştirilen Ice Jade ise, harika bir tabloya vurulan son fırça darbesi olmuş. Bara doğru yürüyoruz. Bu bölümde sütunların alt bölümlerinin Toros Black ile süslendiğini ve barın arkasına yerleştirilen onyx ile kusursuz bir şıklık yakalandığını söyleyebiliriz.

 

Tek kelimeyle muhteşem

Otelin insanın ağzını açık bırakan noktalarından birindeyiz… Asansör sövelerinin güzelliğini tanımlamak için aklına tek bir kelime geliyor insanın: Muhteşem… Duvarları süsleyen onyx’in kusursuz güzelliği, yerdeki Serkaya Bej ve Toros Black ile tamamlanmış ve şapka çıkarılacak bir uyum yakalanmış. Aynı şekilde panaromik asansörün lobideki dış cephe kaplamasında da onyx tercih edilmiş ve bu seçim otele gerçekten çok özel bir hava katmış.

Pınar Mermer’den Snow White

Restorana doğru geçiyoruz… Uzun koridorlarda bizi Pınar Mermer’in Bursa Ocağı’ndan çıkarılan Snow White karşılıyor. Bu şık beyaz, Toros Black ile birlikte koridor boyunca uzanıyor. Uzakdoğu Restoranı’nda da yine Snow White hakimiyeti söz konusu. Toros Black ile desen kazandırılan Pınar Mermer imzalı Snow White, restoranın kırmızı tonlarıyla çok iyi uyum sağlamış. Restoranın tezgah bölümünde de Çiftyıldız Mermer’in üretim portföyünde Honey Onyx tercih edilmiş.

Hamamda bir klasik

Ve son olarak spa bölümündeyiz. Girişteki heykel, duvarlardaki onyx, yerde Serkaya Bej üzerine Toros Black ile oluşturulan CNC sıcak bir ‘Merhaba’ diyor sanki konuklara. Hamam bölümünün klasiği olarak Ekvador Marmara çıkıyor karşımıza. Toros Black ile yakalanan zıt renk uyumu, orta bölümde Golden Tobacco’nun da katıldığı bir CNC’yle tamamlanmış. Kurnalarda da yine Ekvador Marmara tercih edilmiş. Odalardaki tuvaletlerde ise Silver Grey öne çıkıyor. Bize de, doğaltaş kullanımı ve seçimindeki bu ustalık nedeniyle Serkaya Madencilik’i tebrik etmek kalıyor.

 

Önceki İçerikBitmeyen düşüş!
Sonraki İçerikÇin’de dip yaptık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer İçerikler

Madencilik sektörü 5,9 milyar dolarlık ihracat ile rekor kırdı

Tüm sektörlere doğrudan ve dolaylı yoldan ham madde sağlayan madencilik sektörü, 2021 yılında yaklaşık 5,9 milyar dolarlık ihracata imza...

İhracatta son 7 yılın rekoru

Türkiye'nin doğaltaş ihracatı 2020 yılına oranla yüzde 20.54 artarak 2 milyar 92 milyon 330 bin 869 dolar oldu. Bu,...

Bakan Dönmez’e 4 kritik talep

  Madencilik sektöründe 2021 yılına dair ihracat rakamları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından açıklandı. İstanbul Maden İhracatçıları...

Hayır!

Türkiye yangın yeri… Parası gün be gün eriyor, enflasyonu tavan yapmış, insanlar endişe içinde olanları anlamaya çalışıyor. Deneme yanılmayı geçtik, yanıla...

Stonemart, Kasım’a ertelendi

  2021 yılı belki Coverings, kısmi olarak Xiamen, MARBLE İzmir ve Verona Marmomac gibi fuarların geri dönüşüne sahne oldu ancak...

Pusula’da üretimin adı: Hermes

Blok mermer ihracatında Türkiye’nin önde gelen firmalarından Pusula Mermer.. Diyarbakır merkezli olarak sektöre hizmet veren, Türkiye’nin dört bir yanındaki...

Çok Okunanlar

- Advertisement -

Bunlara da göz atabilirsin
Diğer Haberler